ویژگی خرپای صنعتی

مجموعه خرپا باید دارای یک سری ویژگی باشد که در این مقاله به آن اشاه میکنیم،
رواداری ارتفاع خرپا باید مثبت منفی 5درصد ارتفاع اسمی باشد.
گام های میل گرد عرضی فاصله دو نقطه متوالی اتصال روی هر دو میل گرد طولی مطابق ابعاد محاسباتی با روادای مثبت منفی 15 میلی متری و حداکثر آن 200 میلی متر و حداقل زاویه میل گرد عرضی با افق45 درجه باشد.
انحنا افقی در طول خرپا نباید بیشتر از یک پانصدم طول خرپا و حداکثر 10 میلی متر باشد.
نسبت مقاومت کششی میل گردهای زیرین بعد از انفصال از خرپا به مقاومت گسیختگی میل گردهای زیرین از همان نمونه قبل از اتصال، باید حداقل 95/0 باشد، به عبارتی اثر جوشکاری روی میل گرد نباید مقاومت کششی را بیشتر از 5 درصد نسبت به میل گرد قبل از جوشکاری کاهش دهد.
ویژگی خرپای تیرچه
ویژگی خرپای تیرچه باید به طور کامل با ویژگی های زیر باشد
ویژگی بتن پاشنه تیرچه
رده مقاومتی بتن پاشنه باید حداقلC25 و اسلامپ بتن تازه آن بین 100 میلی متر تا 150 میلی متر باشد.
حداقل عرض پاشنه بتنی 10 سانتی متر است و به طور معمول آن را با عرض 12 سانتی متر اجرا میکنند.
ضخامت پاشنه حداقل4 سانتی متر و حداکثر 5/5 سانتی متر است و نباید از قطر بزرگترین میل گرد کششی به اضافه 30 میلی متر کمتر باشد.
ویژگی های ابعادی و ظاهری
عرض قسمت زیرین تیرچه پیش ساخته نباید از 10 سانتی متر کمتر باشد و ارتفاع آن 2/5 برابر عرض تیرچه بیشتر باشد. عرض لبه کناری تیرچه نشیمن گاه بلوک ها است باید حداقل 15 میلی متر بوده و سالم و صاف باشند.
بخش بتنی تیرچه باید بصورت پیوسته و پوکی و شکستگی باشد. میل گردهای کششی در دو سر تیرچه باید در خارج از پاشنه بتنی ادامه ابند و نمایان باشند. دو سر میل گرد تقویتی باید از سطح بتن پاشنه نمایان باشد.
ویژگی های تیرچه پیش تنیده در واقع قسمتی از سطح مقطع نوا سقف است که در اثر بهره برداری تحت تنش کششی قرار می گیرد. مقدار پیش تنیدگی آن باید به حدی باشد که تیرچه هنگام حمل و نقل، نصب، بتن ریزی و بارهای بهره برداری ترک نخورد. سطح مقطع تیرچه پیش تنیده برای تامین محل مناسب نصب بلوکهای دو طرف به شکل ساخته می شود. عرض قسمت زیرین تیرچه پیش تنیده نباید کمتر از 10 سانتی متر باشد و عرض قسمت بالایی نباید کمتر از 6/5 سانتی متر باشد. ارتفاع کل تیرچه باید به حدی باشد که ایستایی لازم را برای حمل و نصب تیرچه و تحمل بارهای اجرایی را تامین می کند. سطح بالایی تیرچه برای ایجاد پیوستگی کافی با بتن پوششی به طور زبر و برجسته بتن ریزی می شود. پوشش بتنی روی فولاد نباید کمتر از 20 میلی متر باشد.ديدگاه کاربران

     
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
© کلیه حقوق مادی و معنوی برای شرکت تیرچه پایتخت محفوظ است.
طراحی سایت، سئو و بهینه سازی شده توسط:    سئو سات
در حال بارگذاری...

لطفا منتظر بمانید...